KAŞMİR BAKIMI

Kaşmir bakımı hiç bu kadar hızlı ve kolay olmamıştı! Bu basit yönergelerle, kuru temizleme maliyetinden tasarruf edebilirsiniz. Tüm kaşmir ürünler kuru temizleme gerektirmez. Kaşmir ürününüzün bakım etiketinde özel olarak yazılmadıysa giysinizi elde veya çamaşır makinesinde rahatlıkla yıkayabilirsiniz.


GOBI Cashmere Tarafından Üretilen 3 Çeşit Kaşmir Ürün vardır:

Gobi Cashmere

Dikili - paltolar, trençkotlar, blazerler ve takımlar

Gobi Cashmere

Örme - kazaklar, pantolonlar, eşarplar, şapkalar, eldivenler, çoraplar vb.

Gobi Cashmere

Dokuma - battaniyeler, şallar, atkılar vb.

Sadece örme giysilerin elde yıkanmasını tavsiye ederiz. KURU TEMİZLEME ; dokuma, dikilmiş veya karışık trikolarda, baskılı, çok renkli ve ipek karışımlı giysiler için kullanılır.

ELDE YIKAMA

HAND WASH

SUDA BEKLETME

Yaklaşık 20 ° C (70 ° F) ılık suda özel kaşmir / yün şampuanı ekleyin ve eşit şekilde çözmek için karıştırın. Giysiyi lavaboda bekletin ancak uzun süre bekletmeyin.

HAND WASH

YIKAMA

Temizlenene kadar yavaşça sıkın. Şampuanı tamamen çıkarmak için temiz suyla iyice ama dikkatlice durulayın. Fazla suyu yavaşça sıkın, ancak giysiyi sıkmayın çünkü şeklini kaybedecektir.

HAND WASH

KURUTMA

Kurutmak için giysiyi orijinal haline getirmeye çalışın ve düz bir şekilde serin. Çabuk kuruma için giysiyi bir havluyla yuvarlayabilirsiniz.Bunu yaparken kırışıklıkları önlemek için yavaşça yuvarlayın. Suyu çıkarmak için hafifçe bastırın. Açtıktan sonra giysiyi orijinal şekline geri getirin. Tamamen kuruması için düz bir şekilde yatırın. Kaşmir parçalarınızı asla kurulamayın veya asmayın.

HAND WASH

ÜTÜLEME

Daha sonra ütülemeyi seçerseniz, lütfen bir buharlı ütü kullanın ve sıcaklığı buna göre ayarlayın. Ütü yaparken, ütünüzde buhar işlevini ayarlayın ve ütü ile kaşmir giysi arasında 0,5-1 cm (0,2-0,4 inç) boşluk bırakın.

HAND WASH

TÜYLENME DOĞALDIR

Kaşmir giysiniz tüyleniyor mu? Endişelenmeyin, kaşmirde boncuklanma doğal bir olaydır. Yün topakları, tipik olarak sürtünmenin olduğu bölgelerde süveterinizin üzerinde toplanmaya başlayan küçük lif toplarıdır. Tüylenme, kaşmir tarağı kullanılarak veya elle toplanarak hızla çıkarılabilir.

HAND WASH

SAKLAMA

Kaşmir giyisinizi muhafaza ederken katlayın ve şeklini bozacağı için askı kullanmayın. Giysinizi uzun süreli depolamaya yerleştirirken bir elbise çantası veya kutusu veya her ikisini birden kullanın. Kaşmir güveleri kendine çektiğinden, kutuya güve kovucu koymanızı öneririz.