Şartlar & Koşullar

Gobi Mongolian Cashmere Türkiye , (bundan böyle GOBI) sitesini ziyaret ettiğinizde aşağıda açıklanan durum , şart ve koşulları kabul etmiş sayılırsınız. www.gobi.com.tr hizmetine bağlı tüm servislerin, alan adlarının, yazılım kodlarının, ara yüzlerinin, içeriklerinin, haber , metin, tasarım,video ve yayınlanan tüm içeriklerin, algoritmalarının, çizimlerinin, modellerinin, tasarımlarının ve diğer tüm fikri sınai hakların sahibi, (üçüncü partilerden sağlanan içerik ve uygulamalar hariç olmak üzere) Bahçekapı Mahallesi 2504 Cadde 19/A Etimesgut / ANKARA / TÜRKİYE adresinde mukim SEHERİM İNŞAAT MAKİNA AKARYAKIT SANAYİ TİCARET A.Ş.'nindir. Sunulan servislerin yazılım, tasarım ve telif hakları tamamen GOBI’ye aittir. Servislerin ve hizmetlerin, bununla bağlantılı sayfaların kopyalanmasına, çoğaltılmasına ve yayılmasına, ayrıca tersine mühendislik işlemlerine tabi tutulmasına izin verilmemektedir.


GOBI tarafından üretilen (video, yazı, resim, haber, ses dosyası) içeriklerin, kaynak belirtilmek ve aktif link verilmesi koşulu ile alıntılanmasına, akan (streaming) videoların gömülü kodlarının başka sitelerde kullanılmasına GOBI tarafından izin verilmemektedir. GOBI, paylaşım kültürünü esas almakta ancak kurumsal yapısı gereği nedeni ile kaynak göstererek ya da göstermeksizin duruma izin vermemektedir.


GOBI, medya kuruluşlarından tarafına iletilmiş olan ve hakkında haber / paylaşım yapılmış olması nedeni ile bu ve diğer web siteleri üzerinde bulunan bilgilerin / içeriklerin kesin doğru olduğunu garanti ve taahhüt etmemekte ve bu içeriklerin sadece kurumsal kimlik amaçlı olduğunu beyan etmektedir. GOBI, kendi ürettiği ve yayınladığı içeriklerden bizzat sorumlu olduğu gibi, ayrıca 3ncü şahıs ve Medya kuruluşlarından sağladığı ve yayınladığı içeriklerden 5651 sayılı kanunun 5. Maddesi gereği hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.


GOBI, sunmuş olduğu hizmetlerin ve servislerin daha efektif kullanılabilmesi amacıyla bir çok 3. Parti kurum ve kuruluşlarla çeşitli şekillerde işbirliği yapabilir. Bu işbirliği; reklam, sponsorluk, izinli pazarlama, veri paylaşımı ve yasal diğer ticari yöntemlerle olabilir. GOBI, e.posta ile pazarlama faaliyetlerinde, kanunların öngördüğü şekilde izinli iletişimde bulunacağını, kullanıcının / üyenin isteği dışında iletişim ve pazarlama faaliyeti yapmayacağını, kullanıcının sistemden ücretsiz ve kolayca çıkabilmesini sağlayacak araçlar sunmayı beyan ve taahhüt eder. (E-Posta aboneliği hizmeti içindir.Dışında herhangi bir pazarlama yöntemi kullanılmamaktadır.)


GOBI, sunduğu servislerin kesintisiz ve hatasız çalışması için elinde geleni yapacaktır. Ancak internet erişim hizmeti veren servis sağlayıcıların sistemlerinde meydana gelebilecek teknik arızalar, anlaşmalı olduğu 3. Partilerin sistemlerinde meydana gelecek aksaklıklar, sistem bakımları ve mücbir nedenler gibi vakalarda GOBI servisleri de bağlantılı olarak etkilenebilir. Bu gibi durumlarda GOBI servislerin etkin olarak işlemesi için gerekli tedbirleri alacaktır, fakat doğrudan müdahale yetkisi olmayan bağlantılı servis arızaları ve hataları için sorumluluk kabul etmemektedir.


GOBI, dileği takdirde sunmuş olduğu hizmetler üzerinde en iyi hizmeti verme amacı ile her zaman tek taraflı olarak değişiklik yapabilir. 

GOBI, değişen yasalar ve koşullara göre kullanıcı sözleşmesini her zaman tek taraflı olarak değiştirebilir, yürürlükten kaldırabilir veya yeni bir sürümünü yayınlayabilir. GOBI ve kullanıcı arasında ortaya çıkabilecek her türlü hukuki ihtilaf öncelikle iyi niyet çerçevesinde çözümlenmeye çalışacaktır, aksi halde taraflar Ankara Mahkemeleri ve İcra Dairelerinin yetkili olduğunu kabul ederler. Tarafınıza sunulan kullanım kuralları, Kullanıcının kayıtlı üye olması / siteye girmesi, içeriklerden ve servislerden yararlanmaya başlaması ile her iki taraf arasında kabul edilmiş sayılır. Kullanım şartları kabul edilmediği takdirde, kullanıcının siteyi ve servisleri kullanmaması yeterlidir.

Yürürlük tarihi: 30/11/2018